Zasady dobrej współpracy
Udana kooperacja w firmie jest uzależniona od różnych czynników, ale kwestią decydującą jest czynnik ludzki. To ludzie tworzą zespół, więc od ich zachowania i podejścia do siebie nawzajem zależy atmosfera i jakość wykonywanej pracy.
Bardzo ważny jest szacunek – warto go sobie okazywać niezależnie od stopnia zawodowej podległości. Uśmiech i dobre nastawienie wobec ludzi również może tylko pomóc i pozwala na bieżąco rozładowywać wszelkie napięcia.
Liczy się kultura – używanie zwrotów grzecznościowych musi być normą bez względu na to, z kim się rozmawia i jaką funkcję się pełni. Źle postrzegane są zachowania wścibskie, mogące rodzić podejrzenia o to, czy nie jesteśmy czyjąś „wtyką”.
Dlatego nie należy podglądać cudzych notatek, podpatrywać tego, co jest na cudzym monitorze ani podsłuchiwać rozmów. Jeśli zdarzy się tak, że zachorujemy, powinniśmy postarać się o zwolnienie i zostać w domu.
Nic dobrego z naszej obecności nie wyniknie, gdy przy okazji zarazimy innych. Bądźmy pomocni wobec siebie, ale nie wykorzystujmy i nie dajmy się wykorzystać.
Przestrzegajmy też zakresu naszych kompetencji.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc