Skutki braku rehabilitacji
Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele może nam dać rehabilitacja, jeśli nie zauważymy konkretnych efektów jakie ona przynosi. To, że czasami potrzeba sporo czasu, aby móc te efekty zauważyć, może prowadzić do tego, że będziemy chcieli z niej zrezygnować, albo w ogóle nie będziemy widzieli powodu, aby ją podejmować. A to błąd, bo jeśli powinniśmy poddać się rehabilitacji, a tego nie zrobimy, to może się okazać, że nieświadomie wyrządzimy naszemu ciało wielką krzywdę.
Czym może skutkować jej brak?
Zastanawiamy się, do czego może doprowadzić brak rehabilitacji, jeśli nie zdecydujemy się jej podjąć, albo nagle ją przerwiemy? Przede wszystkim będzie ona miała zły wpływ na nasze zdrowie ogólne. Będziemy w ten sposób wpływać na osłabienie sprawności układu sercowo-naczyniowego, a to będzie powodowało spadek jego wydolności. To z kolei może doprowadzić do zawałów, udarów i różnego rodzaju chorób, z którymi z pewnością nie chcielibyśmy mieć do czynienia. Z drugiej strony brak rehabilitacji w przypadku pacjenta, który musi od dłuższego czasu leżeć, może prowadzić do zmian w układzie mięśniowo-szkieletowym. To oznacza, że pojawi się problem z zanikiem mięśni, pojawią się ograniczenia w ruchomości stawów, a także bolesne przykurcze.
Z czym jeszcze musimy się liczyć?
Jeżeli podejmujemy decyzję o braku rehabilitacji, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że brak ruchu, który będzie nią spowodowany, może przyspieszyć odwapnianie się kości, a to oznacza, że będzie szybciej postępowała u nas osteoporoza. Do tego dojdzie upośledzenie układu pokarmowego, utrudnienia z wypróżnianiem się. Dodatkowo brak ruchu, a na taki musimy się nastawić przy braku rehabilitacji, jeśli mamy problemy z upośledzeniem ruchowym organizmu, będzie prowadził również do pojawienia się apatii i pogorszenia się ogólnego nastroju. To wszystko będzie wynikało z braku ruchu. Ale jeśli poddamy się rehabilitacji, to nie tylko lepszy będzie ogólny stan naszego zdrowia, ale również przyczynimy się do szybszego dochodzenia do sprawności, szczególnie jeśli nasza sprawność została ograniczona z powodu operacji albo jakiegoś urazu. Jeśli poddamy się rehabilitacji, to będziemy wpływać pozytywnie na wiele funkcji, które mają miejsce w naszym organizmie, a to też spowoduje, że lepsze będzie nasze ogólne samopoczucie. Nie warto przerywać rehabilitacji. To, że nie widzimy żadnych jej pozytywnych efektów, nie oznacza, że ich nie ma i że w ten sposób nie robimy czegoś dobrego dla naszego organizmu.
Skutki rezygnacji z takich dziarań, mogą nam naprawdę zaszkodzić.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc