Precz z postawą roszczeniową
Zarówno agencje headhunterskie, jak i poszczególni pracodawcy mają swoje czarne listy typów ludzi, którzy nie są mile widziani w firmie. Należą do nich roszczeniowcy, których zdaniem ekspertów przybywa z każdym rokiem.
Najczęściej są to osoby młode, niekoniecznie z doświadczeniem, które braki w kompetencjach nadrabiają pewnością siebie i dość bezczelnym sposobem bycia. Być może są stanowiska, na których takie cechy są pożądane i nie wykluczamy, iż znajdą się firmy, które takich „młodych gniewnych” chętnie zaangażują.
Jednakże w skali ogólnej takie cechy i zachowania nie są dobre. Roszczeniowiec będzie liczył na wysokie apanaże, które mają pojawić się natychmiast i na szybką ścieżkę awansu.
Przeświadczenie o tym, że komuś wszystko się należy może mieć różne źródła. Istnieją głosy, że to pokłosie poprzedniego systemu i pewien model socjalistycznej mentalności, który przeszedł ze starszego pokolenia na młodsze.
Są też inne wytłumaczenia, również sensowne. Roszczeniowych kandydatów stworzyli niektórzy pracodawcy, którzy wymagają od zatrudnianych bardzo wiele nie dając za to uczciwego wynagrodzenia.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc