Po jakich studiach nie ma pracy?
Coraz częściej studenci boją się wizji zakończenia studiów i niemożności znalezienie po nich pracy. Niestety, taka wizja rzeczywistości spełnia się wśród absolwentów niektórych kierunków studiów. Przed podjęciem studiów, warto rozeznać się, które z nich będą przysparzały problemów na rynku pracy w Polsce. Monitoring Kalisz rynku może wyjść na dobre.
Największy problem ze znalezieniem pracy mają absolwenci turystyki i rekreacji. W takiej sytuacji znajdują się także ci, którzy ukończyli pedagogikę czy socjologię. Zbyt duża liczba pedagogów, zmniejsza szanse na znalezienie etatu. Na brak pracy mogą narzekać nawet absolwenci prawa. Kierunki społeczne są wciąż mocno oblegane, ale nie dają perspektyw zatrudnienia.
Najmniejsze bezrobocie odnotowuje się wśród absolwentów kierunków technicznych i językowych. Na polskim rynku pracy poszukiwane są osoby, które znają inne języki, niż tylko angielski. Dobrze w poszukiwaniu pracy radzą sobie także studenci matematyki.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc