Pasieki - od czego zacząć?
Założenie własnej pasieki jest trudnym wyzwaniem i wiąże się z obowiązkiem na długie lata. By móc rozpocząć przygodę z pszczelarstwem, trzeba najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę, która pozwoli właściwie zatroszczyć się o potrzeby i funkcjonowanie uli. Warto wiedzieć, że teren na którym ma znaleźć się pasieczysko, powinien być odpowiednio ogrodzony.
Na samym początku wystarczy mieć w nim od trzech do czterech uli. Teren, przy którym znajdą się pasieki musi też być położony niedaleko zabudowań, tak, by była możliwość częstego monitorowania sytuacji. Ważna jest również duża ilość drzew i roślin miododajnych.
Uli nie wolno umieszczać bezpośrednio przy zbiornikach wodnych (stojących czy płynących), gdyż mogą one stanowić zagrożenie dla pszczół. Warto również wybudować specjalne poidełka, dostosowane do potrzeb owadów, które zapewnią im bezpieczeństwo. Pasieki powinny być rozmieszczone w taki sposób, by sztuczne oświetlenie nie padało na ich wyloty.
Pszczoły zwabione nocą przez jasne światło są narażone na śmierć.
Polecane artykuły
Outplacement, czyli pomoc w redukcji zatrudnienia
Jedną z najcięższych sytuacji dla pracodawcy, jest podjęcie decyzji o zwolnieniach. Redukowanie zatrudnienia w firmie jest z pewnością nieprzyjemnym przeżyciem zarówno dla pracownika, jak i jego szefa. Jeśli pracodawcy nie są w stanie poradzić sobie z tym sami, mogą skorzystać z pomocy konsultanta o
Bezrobocie przyczyną polskiej emigracji
Polacy w poszukiwaniu pracy coraz częściej są zmuszeni wyjechać za granicę. Decydują się na opuszczenie kraju, gdy poszukiwania pracy wciąż są bezowocne lub zatrudnienie nie przynosi zarobków, które pozwolą im godnie żyć. Z tym problemem borykają się zarówno młodzi, jak i starsi ludzie. www.srzedn