Czy można słuchać muzyki?
Praca ma wiele oblicz i w zależności od tego, co i gdzie robimy możemy pozwolić sobie na większy lub mniejszy margines zachowań „wyluzowanych”.
Jeden z podnoszonych często problemów dotyczy na przykład słuchania radia i ogólnie muzyki w czasie wykonywania obowiązków.
Czasami nic nie stoi na przeszkodzie – jeśli wypełniamy rubryki w Excelu, segregujemy dokumenty, pakujemy towar do przesyłek, to muzyczka grająca w tle umila nam czas.
Należy jednak pamiętać, że nie jesteśmy sami i nie wszystkim wokół muszą odpowiadać te same brzmienia.
Właśnie dlatego bezpieczniej będzie nałożyć na uszy słuchawki – wówczas mamy pewność, że nie będziemy nikomu przeszkadzać.
Z jednej strony to logiczne i praktyczne rozwiązanie, ale rodzi też pewne ryzyko.
Siedząc cały czas ze słuchawkami na uszach łatwo możemy zostać posądzeni o chęć odizolowania się od reszty zespołu, a to nie jest pożądane.
Przyda się zatem nieco wyczucia sytuacji.
Wszystko będzie prostsze, jeśli muzyczne tło dla załogi będzie w danym przedsiębiorstwie normą.
Polecane artykuły
Zakupoholizm
Uzależnienie od nabywania różnych produktów, nazywane również zakupoholizmem czy shopoholizmem, jest coraz częściej spotykane wśród polskich nastolatków. Duży wpływ na to zjawisko mają media i współczesny marketing, silnie oddziałujący na młode osoby. www.stablack.eu O zakupoholizmie można mówić
Uzależnienie od napojów energetyzujących
Nagłaśniane w mediach napoje energetyzujące, zwane również psychodrinkami lub energizerami, są wśród młodzieży bardzo popularne. Duży wpływ na powszechność energizerów mają oczywiście reklamy, zachwalające produkty i gwarantujące, że spożywanie napojów pozwoli szybko odzyskać siły i polepszy samopoc