Bezrobocie przyczyną polskiej emigracji
Polacy w poszukiwaniu pracy coraz częściej są zmuszeni wyjechać za granicę. Decydują się na opuszczenie kraju, gdy poszukiwania pracy wciąż są bezowocne lub zatrudnienie nie przynosi zarobków, które pozwolą im godnie żyć. Z tym problemem borykają się zarówno młodzi, jak i starsi ludzie.
Fale emigracji obejmują kierunki na Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię i Norwegię. Jak wynika ze statystyk, w ciągu ubiegłego roku, nawet pół miliona Polaków mogło wyjechać z Polski w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Do obcych krajów wyjeżdżają nie tylko pojedyncze osoby, ale coraz częściej są to całe rodziny. Pomimo nieprzychylności wobec imigrantów w niektórych krajach, Polacy i tak decydują się na ten krok.
Bezrobocie dotyka nie tylko osoby bez wykształcenia czy tych z niewielkim, ale także tych ze średnim, a nawet wyższym wykształceniem. Dane z ubiegłego roku wskazują, że na jedno miejsce pracy przypadało około 70 chętnych. W takich warunkach, Polacy są wręcz zmuszeni poszukiwać pracy gdzie indziej.
Polecane artykuły
Outplacement, czyli pomoc w redukcji zatrudnienia
Jedną z najcięższych sytuacji dla pracodawcy, jest podjęcie decyzji o zwolnieniach. Redukowanie zatrudnienia w firmie jest z pewnością nieprzyjemnym przeżyciem zarówno dla pracownika, jak i jego szefa. Jeśli pracodawcy nie są w stanie poradzić sobie z tym sami, mogą skorzystać z pomocy konsultanta o
Jak przetrwać brak pracy?
Wciąż przeglądasz nowe oferty pracy, składasz aplikacje na dane stanowiska, ale telefon wciąż milczy. Brak pracy powoduje nie tylko kłopoty finansowe, ale także jest przyczynkiem do pogorszenia się stanu psychicznego. Jak przetrwać ten trudny czas bezrobocia? Ważne, abyś nie zniechęcał się niepowodz